Modern çağın Romeo ve Juilet'i

Modern çağın Romeo ve Juilete’ni simgeler Profil Kızı ile Klavye Delikanlısı arasındaki o sanal Aşk.

Copy - Paste cümlelerle kurmuş oldukları sanal iletişimciklerini görsellerle süsleyenler, ilişkilerini sosyal ağlar vasıtasıyla eşe dosta kişisel iletilerle ifşa eder.

Pastahane köşelerinde yüzük takılan ilişkileri eleştirirken düşünmemiştim geçmişi bile tebessümle yad edeceğimi. Düşünüyorum da o eleştirdiğim zamanlardaki Pastahane köşeleri bile şimdiki sohbet kutucuklarından daha samimiymiş !

Aynı suda iki kere yıkanamayız ve değişim her daim süregelen bir kavram ama, di’li geçmiş zaman kipiyle kurulan kurulan cümlelerdeki Aşklara bakıp derin bir iç geçirmemek elde değil.

Konuyla bir ilgisi yok ama 1945 yapımı Casablanca’yı 2009 kışında, gecenin 4’nde izleyip kocaman bir of çekmenin ardından bu metni kaleme alıyor olmam, aslında konuya vakıf olanlar için açıklama gerektirmez.

Mealen Büyüklerimizin dediği gibi “ Arife Tarif mi Gerekir ?”

Meseleye geri dönecek olursak Profil Kızı ile Klavye Delikanlısı arasındaki aşk çağımız şartlarının doğal sonucu. Sözünü ettiğim ve kişisel olarak eleştirdiğim, aynı zamanda paradoksal bir biçimde eleştirirken gayet tabi yaşadığım ( ! ) ilişkilerin başlama safhası tam bir trajik-komedi film senaryosu, kara mizah örneği.

Şöyle ki; Klavye Delikanlısı genç arkadaşımız ( Kendim dahil istisnaları Tenzih ederek: ) sanal dünyadaki seyr-ü seferi esnasında Profil Güzeline rastlar.

Bu rastlantı tesadüfi veya kadersel değil. Çünkü amaçsal bir yolculukta amacına ulaşmanın getirdiği sonuçtan ibarettir.

İlk karşılaşmada ( Ki ben bu sürece Pixel – Pixel Kurlaşma diyorum : ) kendini profil fotolarıyla tanıtan Profil Güzelimiz potansiyel Leyla adayıdır Mecnun’umuz için.

Klavye Delikanlımız kendisini var eden vasfını kullanarak hayallerinde olmak istediği kişi olup kendisini sanal cümlelerle takdim eder müstakbel gelin adayına.

Profil Güzelimizde ( Buckhingham Saray’ına çeviridiği sanal dünyasında – Bilgisayar Masasında : ) Kraliçe Elizabeth endamı ile bu sanal cümleleri okur ve tepeden bakar Klavye Delikanlısına alıcı gözüyle. . .

Profildeki en küçük ayrıntıyı pür dikkat inceleyen hatun kişi iletişime karar verip vermeyeceğini bir müddet düşünür. . .

Ne de olsa Kız Evi Naz Evi . . . !

Şayet iletişim köprüsü kurulmuş ise Klavye Delikanlısıyla Profil Güzeli muhabbetin dibine vurur.

Çünkü Secret Hesabı kız oğlana, oğlan kıza çoktan olumlu frekansı yollamıştır. Evrende cevabı bekletmeksizin verir hani ;)

Ve muhtemelen Ayrılıkla ! sonuçlanacak olan Profil Güzeliyle Klavye Delikanlısının Aşkı bu noktada başlamıştır. Her ikisi içinde doğru Ademevladı / Havvakızı ekranın öte yakasındakidir.

Düşünüyorum da Shakspare şayet günümüzde yaşasaydı nasıl kaleme alırdı Romeo Ve Juilete’i ?

Tahminim o ki İngiliz Ozan’ı elinde sıcak çikolata, masasında E-book, oturur Starbuck’s da yazmaya başlardı:

“ Romeo Kadıköy Boğa’da Juilete’i beklemektedir. . . C.Ç

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !