Murderer...

 

Bence toplum denilen o tuhaf kavram ( - ki bunu var eden de bizleriz) en cani katilden bile vahşice cinayetler işlemekte. 

Toplumsal algı denilen silahla işlenen cinayetleri ana haber bültenlerinde izleyemezsiniz ancak hemen yanıbaşınızdadır görmezsiniz. Sizi bile öldrmüştür farketmemişsinizdir.

 "- Kim bu katil ?" diye sorduğunuzu işitir gibiyim...

 Anneniz, Babanız, Abiniz, Ablanız, Halanız, Dayınız, Büyükanneniz, Patronunuz, İş Arkadaşınız, Otobüste yer vermek zorunda kaldığınız bey amca... Bu liste uzar gider, Şunu bilmenizde yarar var; Hepsi katiller !

 Bireyi öldürmeden önce hayallerini ödlürüryorlar. Sonrasında kendi yaşam biçimlerini size dikta ediyorlar. Örneklendirecek olursak; Bir erkeğin İnsan olmasından önce Adam olması lazımdır bu toplum da ki Adamlığın kriteri de paraya iman etmekten geçer günümüz dünyasında. Okursun iyi bir gelecek için, sonra iyi bir üniversite gerekir, akabinde askerliğin aradan çıkması lazım, gelince güzel bi iş sonra yine toplumsal algıya göre bir eş ve o eşi mutlu edebilmek için yine para, ev, araba... Sonra tüm bunları elde edebilmek ve muhafaza edebilmenin getirdği kazanım sağlığınızı geri kazanma çabası. Ve bu süreçte eldeki paranın tekrar sağlık için kaybolması. . .

 Yaşlanırsınız bu sefer Ah Keşkem edebiyatı yaparsınız. Bu kısır döngüyle bir hayat sürersiniz ve bunun ismi Bay/ Bayan X'in yaşamı olur.

 İşte tüm bunların karşısına çıkan insanda toplumdan soyutlanır. Bu kısır döngünün içerisinde seni anlayacaklarnı sanıp; " -Bırak bu boş işleri, gir bir işe çalış, sigortan olsun, para kazan, evlen, ev kur, araba al... diye sıralarlar.

 İşte ilk cinayet de bu aşamada işlenir. hayallerin artık ölmüştür. Sen Sınır Tanımayan Doktorlar'la birlikte Kongo'ya gitmek istemişsindir ama bu cinayet sonrası Nişantaşında ofisin vardır. Kongo'ya da Safariye gidersin.

 Bu örnek bardağın dolu tarafından. Bir de boş tarafi var ki orda ne trajediler yatar bir bilseniz. Sen inatla hayalini yaşatırsın, toplum öldürmek ister. Yanında, yakınında kimse yoktur ve sen güçlüsündür, mücadele edersin, hayallern senin gerçekliğin olur. O mücadele seni öldürür ama hayalini satmamışsındır. Hayalinle ölürsün resmen.

 HAYALİNİ ÖLDÜRMEYEN TOPLUM SENİ ÖLDÜRMÜŞTÜR.

 Joker'in çok güzel bir sözü var;

 " Seni Öldürmeyen Şey Tuhaf Kılar"

 İşte bu ilk tuhaf yazım...

 

To Be Continued . . .

 

C.ÇYorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !