Sahiden, Abdullah Gül King's Speech'i Nasıl izledi ?

 


Nasıl bir ülkede yaşadığımızın en somut örneklerindendir son günlerde yaşananlar. . .


Bir ülke düşünün ki korsan film izlettiği gerekçesiyle siteler kapatılır, ancak gel gör ki aynı ülkenin Reis-i Cumhur’u daha vizyona girmemiş bir filmi ( ki orijinal Dvd’si amerikada bile 19 Nisan’da satışa sunulacak) evinde eşiyle birlikte izleyebilir.


Sakın yanlış anlaşılmasın bir Cumhurbaşkanı nasıl korsan film izleyebilir demiyorum ama  korsan filmi izledikten sonra bunu çok ayıp utanılası bir şeymiş gibi türlü türlü yalanlarla geçiştirmesi komik arkadaş. Yok kültür bakanlığı özel sipariş vermiş, Yok Yapımcılar özel gösterim kopyasını vermiş falan. Bırakın arkadaş Divx izlemiş işte…


Hatta altyazıları da kapattığınız o sitelerde çalışan arkadaşlar eklemişlerdir.


Şimdi benim, sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Neşet Ertaş’a Bob Marley’e Kazancı Bedih’e Elvis Presley’e erişimimi engeleyeceksiniz ki bunu da godoman sanatçı zümresi adı altında servetlerine servet katanlar adına yaptığınızı söyleyeceksiniz sonra Cumhuriyet Başsavcılarını devreye sokarak güzelim siteleri kapatacaksınız. ( Bkz: Fizy)


Ardında da pişkinlikle Cumhurbaşkanımızın danışmanları asla korsan film vermez diyeceksiniz. Adama gülerler. Keşke Abdullah Gül çıksaydı da “- Evet kardeşim Korsan izledim hata olabilir ama yaptım” deseydi. İnanın gerçekten halkını temsil etmiş olur, tükürdüğünü yalamaz, sözünün eri olurdu.


Hem düşünsenize ya adam haklı korsan izlemekte.  27 Şubat gecesi muhtemelen Oscarı alacak  King Speech filmi daha ülkende gösterime bile girmemiş. (Ben internetten izleyeli 1 ay oldu bu arada ) Hadi diyelim gösterime girdi ve sen kaçırdın gidip orijinal dvd’sini alsan tamam Reis-i Cumhur’a koymaz 99 tl verip dvd almak ama kaç kişi tanıyorsunuz çevrenizde bu alım gücüne sahip ?


Her neyse konuyu dağıtmak istemem ama Abdullah Gül keşke, kişisel olarak bir hata olduğunu düşünse bile korsan izlediğini söyleseydi ve ekleseydi “- Ya kardeşim vizyona soktunuz da biz mi izlemedik?” İşte o zaman King's Speech olay olmazdı ama Adam King nitelemesine  mahzar olurdu.


C.Ç

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !