Yumurta Gibi Çocuk Sendromu yada Bilinen Adıyla;Ey Türk Gençliği

Günümüz gençliği bir nesli temsil etme yetisinden uzak bence. .


Ne istediğini bilmeyen, sloganvari birkaç söylemi ideoloji olarak zihnine kazıyan, muhalif olmakla Kedi- Ciğer- Mundar ilişkisini ayırt edemeyen, fikir üretmektense Copy-Paste düşünceleri salya sümük haykıran, karşısındaki ile dialog kuramayan, "eee?" denildiği vakit flaş yemiş japon balığı gibi kalakalan, şekilci, kendine güveni olmayan, dinlemenin ne demek olduğunu bilemeyen, tek başına vasıfsız ama çoğunlukla hareket edince kibirli bir savaşcı endamına bürünebilen ve bununla çelişir bir vaziyette sürüleşmeyin diyebilen yumurta gibi çocuklar işte! 


Sivri ama cıvık.  Pişmesi gerek aslında ama bunun farkında değil. Şu anda aksa kokar bir vaziyette dolanan yumurta gibi çocuklar kendilerini bu memleketi kurtarmaya adamış.


Siyasi partilerden zerre haz etmeyen birisi olmama rağmen siyasilerin söylemlerini pür dikkat dinlerim. Ciddiyim, dahice matematik hesaplarını da, Meclis kürsüsünü kısır gününe çeviren dedikoduları da.  Bu muhalefetle bu iktidar az bile bizlere, ve bu gençlikle bu muhalefet çok bile.


Hadi biraz popüler vakalara temas edelim; Şimdi senin üniversitene T.B.M.M Anayasa Komisyonu Başkanı ile Ana Muhalefet Partisinin Genel Başkan Yardımcısı gelicek.  Sen onları sorularınla terleteceğine,  iktidara kadrolaşmadan, yeni Anayasa’dan, Kenan Evren’in yargılamasından, Seçim Barajından , Muhalefete aciziyetinden, dedikodu siyasetinden, kişisel özgürlüklerin önündeki statükocu duruşundan ve bunlar gibi milyonlarca düşüncenden bahsedeceğine yumurta fırlatıyor, çık salonumuzdan diyorsun ve bunu ulaşmak istediğin ulvi demokrasi anlayışı için yapıyorsun !Sormazlar mı adama sen ne kadar demokratsın diye?


Karşısındakinin konuşmasına izin vermezsen, bu adamları üniversiteler de konuşturmazsan adamlarda gider meclis çatısı altında Kamer Genç’le danışıklı dövüşe girer.


Cidden bu gençliği anlamıyorum.  Türk Dış Politikası hakkında ne biliyorlar? İç siyasetten söz etmeye gerek bile yok! Onların İç siyaset algısı STV haberle Kanal D haber arasında sıkışmış bir vaziyette çünkü.


Yahu yumurta attığınız adam dese ki; “Gel kardeşim otur sen anlat Anayasayı” dese. O zaman elindeki yumurtayı nerene sokacaktın?


Sorundan bahsedip çözğmden bahsetmezsek sözünü ettiğimiz güruhtan bir farkımız kalmaz. Sorunu uzun tuttuk çözümü tek bir cümlede özetleyelim,  hem “Arif’e Tarif Gerekir mi?”


Kendisini  Sosyalizme adayan gençlerin yıllardır dillere pelesenk olan; “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” söylemleri Amerikan yönetiminin çokta Wikinde! Ama Julian Assange isimli aktivistin yaptıkları adamları maymun etti mi etmedi mi?


ps: Genç arkadaşlardan özür diliyorum. Sözüm meclisten dışarı. Malumunuz teşbihte hata olmaz derler. Hem gençler diyorum da ben daha 23 yaşındayım C.Ç

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !